Extrémisti nemajú byť v demokratickom parlamente. Po Mazurekovi by mali nasledovať ďalší.

Autor: Peter Pollák | 4.9.2019 o 15:32 | (upravené 4.9.2019 o 17:55) Karma článku: 2,04 | Prečítané:  1088x

Jeden z najarogantnejších poslancov Kotlebovej strany Milan Miňo Mazurek v národnej rade končí. Tento človek tam vôbec nikdy nemal byť. 

Keď sa začiatkom marca 2016 dostali Kotlebovci do slovenského parlamentu, bola to facka pre našich predkov, ktorí bojovali proti fašistom a nacistom. S Kotlebovcami sa vrátili neonacistické odkazy, nenávistné statusy voči Židom, Rómom, prišli konšpiračné a vymyslené správy na internete.

Mazurek si už od začiatku svojho pôsobenia protirečil, keď s ústami plnými kebabu nadával na moslimov, velebil fašistický Slovenský štát. Po pol roku v parlamente vystúpil v Rádiu Frontinus, kde urážal, osočoval, chválil Tisa a šíril nenávisť proti každému, kto sa mu nepáčil. Kým sa na internete, v médiách a na radikálnych pochodoch či mítingoch so svojimi voličmi bije do pŕs, hrá na veľkého hrdinu a nemá problém povedať čokoľvek, keď príde na lámanie chleba a má svoje vyjadrenia, extrémistické a rasistické prejavy priznať, má možnosť ukázať, že je chlap, pustí do gatí a poprie čokoľvek, len aby si udržal teplé miestečko a plat v parlamente. Nie je to nič výnimočné, rovnako aj ďalší kotlebovci ako napríklad jeho kolega Mizík nemajú problém poprieť samých seba kvôli peniazom a vlastnému prospechu.

Vyhlásenia členov Kotlebovej ĽSNS ako aj ich skutky nám spôsobujú hanbu po celom svete. Hovoriť, že holokaust nikdy nebol, znamená znevažovať smrť tisícok obetí. Mnohé národy ako aj Slováci trpeli počas druhej svetovej vojny kvôli falošnej ideológii o nadradených a podradených ľuďoch, o nadradenej a podradenej rase. Extrémisti nemajú čo robiť v parlamente. Nemajú právo si brať do úst Boha. Na jednej strane opakujú Za Boha za národ, na druhej šíria nenávisť. Nepochopili princíp kresťanstva, milujú len samých seba, nepatria do žiadneho kresťanského spoločenstva.

Verím, že Mazurek je začiatkom konca Kotlebovej extrémistickej strany. Po Mazurekovi by mali nasledovať ďalší.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Muža z Liptovskej Lúžnej zabil medveď, potvrdila pitva

Je to prvý prípad zabitia človeka touto šelmou za posledných sto rokov u nás.


Už ste čítali?