Verím, že aj vďaka zvoleniu Ursuly von der Leyenovej nastane posun v protikorupčnom boji

Autor: Peter Pollák | 17.7.2019 o 17:52 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  958x

Právny štát nesmie byť podľa Leyenovej založený na kompromisoch. Mnoho Slovákov si zatvára oči pred korupciou, klientelizmom, úplatkami, zlodejmi. 

Verím, že v našom neustálom protikorupčnom boji nastane vďaka jej zvoleniu posun aj v oblasti kontroly čerpania eurofondov. Ursula von der Leyenová sľúbila, že zintenzívni boj proti daňovým podvodom. Obdobný postoj má aj v otázke spravodlivosti. OĽaNO sa od začiatku postavilo proti mafiánom a skorumpovaným politikom, zastávame sa bezbranných ľudí.

Dlhodobo pracujeme aj na téme sociálnej spravodlivosti, v rámci ktorej von Leyenová hovorí o podpore pre malých a stredných podnikateľov, chce posilniť pozíciu Eura, zároveň zlepšiť podmienky zamestnancov.

Vo svojom pláne tzv. Ambicióznejšej Európy prízvukuje boj proti chudobe: „aby každé dieťa v Európe, ktorému hrozí chudoba alebo sociálne vylúčenie, malo prístup k najzákladnejším právam, ako sú zdravotná starostlivosť a vzdelávanie“, čo je v súlade s mojou europoslaneckou agendou.

Dôležitým aspektom je boj proti nelegálnej migrácii, no zároveň fungujúci schenghenský priestor. Zvykli sme si, že cez hranice prechádzame bez akýchkoľvek kontrol, to treba zachovať. Najmä v tejto oblasti môže využiť skúsenosti z pozície ministerky obrany Nemecka.

Silnejšia jednotnejšia reformovaná Európa, NATO ako kľúčový partner a k tomu aktívny prístup k vlastnej európskej obrane, aj to sú hodnoty prvej ženy na poste predsedníčky Európskej komisie, s ktorými naše hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti vstúpilo do eurovolebnej kampane. Európa potrebuje byť jednotná, nemá zmysel sa trieštiť, nahrávame tak extrémistom a radikálom.

Ursula von der Leyen sa sústreďuje aj na znižovanie emisií do roku 2030, ponúka možnosť odloženého brexitu, zdanenie digitálnych gigantov, či rozvoj digitálnych technológií.

Verím, že dodrží svoje slovo a čoskoro urobí reálne kroky v duchu opatrení, ktoré osobne prezentovala a sú v súlade s naším hnutím.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?