Rómska reforma – Správna cesta

Autor: Peter Pollák | 1.11.2012 o 21:56 | (upravené 1.11.2012 o 22:26) Karma článku: 6,33 | Prečítané:  1516x

Volám sa Peter Pollák. Som Róm a som na to hrdý. Pochádzam z Levoče, 14. marca tohto roku som bol zvolený do NR SR (ako vôbec prvý róm na Slovensku) a presne pred mesiacom (1. októbra 2012) som bol vymenovaný do pozície splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity.

Konečne v centre pozornosti

Som rád, že rómska otázka sa stala predmetom celospoločenskej diskusie. Lebo je to problém, pred ktorým si nemôžeme zatvárať oči. Je to problém, ktorý sa na Slovensku ešte komplexne neriešil. Pretože to "riešenie" bolo na pleciach (len) splnomocnenca vlády pre rómske komunity. Žiadna vládna priorita, možno aj preto narástol a dnes je akútnym. Nazdávam sa, že je potrebné k tomu pristúpiť koncepčne a vybojovať podporu pre desiatky legislatívnych úprav, ktoré je nevyhnutné čo najrýchlejšie prijať. Som na to odhodlaný! Uvedomujem si, že táto téma je citlivá a netýka sa iba rómskej menšiny. Dám si záležať na dôslednej komunikácii a diskusii o navrhovaných opatreniach. Aj preto som založil tento blog.

Správna cesta

Koncepcia má podobu rómskej reformy, ktorú sme nazvali Správna cesta. Obsahuje takmer 100 konkrétnych opatrení v oblastiach ako vzdelávanie, vymožiteľnosť práva, bývanie, sociálny systém, zamestnanie a iné podporné politiky. Je dôležité povedať, že opatrenia nie sú nasmerované na rómsku minoritu, ale vo všeobecnosti. Sériou blogov ich chcem jednotlivo predstavovať. Budem veľmi rád, ak sa do diskusie a pripomienkovania zapojí čo najviac laickej ale i odbornej verejnosti. Napíšte mi, za každý podnet vopred úprimne ďakujem.

Na záver

Nemôžeme akceptovať súčasný stav. Riešenie by sme mali brať ako investíciu. Keď dnes investujeme, vráti sa nám to v budúcnosti. Keď neinvestujeme, môžeme očakávať ešte väčšie problémy a tie za nás nikto nevyrieši.

Poďme problémy riešiť pre dobro nás všetkých!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Zakladateľ siete pre deti milionárov: Tisíc eur je psychologická hranica

Používať ju môže iba ten, čo má na tisíceurové mesačné členské, pozerať sa ale môže každý, hovorí JURAJ IVAN.

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi.

SVET

Rakúski voliči rozhodujú o novej hlave štátu

Rakúšania si vyberajú medzi Norbertom Hoferom a Alexandrom Van der Bellenom.


Už ste čítali?